Enerji Şirketi ve KBORU Arasında 263 Milyon TL'lik Sözleşme

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Cw Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. ( CWENE) ile Kuzey Boru A.Ş. İş Birliği Cw Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) ile Kuzey Boru A.Ş. arasında Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5. maddesinin 1.h fıkrası kapsamında bir iş birliği gerçekleşti. Şirketler arasında imzalanan sözleşme ile Cw Enerji, KDV Hariç 8.700.000 Dolar bedelle geliştirdiği arazi tipi güneş enerjisi santralinin satışını gerçekleştirecek. Bu iş birliği ile güneş enerjisi sektöründeki projelerin geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasına yönelik önemli bir adım atılmış olacak. KBORU 13 tavandan sonra sersini bozup dünü tabanla tamamlamıştı. Hisse bugün de -%9.99 ile 2. tabanını yaptı. Serilerle yatırımcılarını mutlu eden hisse şaşırttı. KAP Açıklaması: "Şirketimiz ile müşterimiz Kuzey Boru Anonim Şirketi arasında Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5. maddesinin 1.h fıkrası kapsamında, şirketimiz tarafından geliştirilmesi devam eden arazi tipi güneş enerjisi santralinin KDV Hariç 8.700.000,00 USD (SekizMilyonYediYüzBinAmerikanDoları) (Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, TCMB Döviz alış USD/TL kuru ile KDV hariç toplam 263.568.240,00 TL'dir ) bedelle satışına ilişkin sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında söz konusu santralin 2025 yılı ikinci çeyreğine kadar tamamlanması planlanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."