Kişisel Gelişiminizi Hızlandıracak 10 Youtube Kanalı! Ücretsiz Eğitim Veren Youtube Kanal Listesi 2024!

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Kişisel Gelişiminizi Hızlandıracak 10 Youtube Kanalı! Ücretsiz Eğitim Veren Youtube Kanal Listesi 2024!Ünlü Yunan filozoflarından birisi olan ve öğretileri, düşünceleri ve söylemleri günümüzde hala bir an olsun önemini ve anlamını yitirmeyen Heraklitos, “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” demiştir. "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir" ifadesi, dünyadaki her şeyin sürekli olarak değiştiği ve evrildiği fikrini vurgular. Günümüzde hem internetin yardımı hem de kıtalar arası seyahatlerin hızlanması ile artan insan ve kültür etkileşimi nedeniyle hemen her gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Bizler de o bilgiyi öğrenmek için çalışmaya, araştırmaya ve sorgulamaya devam ediyoruz. KİŞİSEL GELİŞİM NEDEN ÖNEMLİ?Yıllar öncesinde bir Psikolog ile görüştüğümüzde “30 yaşına kadar insan kendisine ne katabilirse, kardır. O yaştan sonra da öğrenme devam eder ancak yaştan dolayı biraz yavaşlar” demişti. 30 yaşına yaklaştığım şu günlerde bu sözün anlamını bir kez daha net anlıyorum. 29 yaşına girdim. İnternet ortamında bahsedildiği gibi “Makine artık kasmaya, mavi ekran vermeye” başladı. Önceden tek seferde okuyup, özetini çıkardığım metinleri şimdilerde iki kere okur oldum. Araştırmalarım azaldı, öğretilerim düştü. Elbette bu durum kabul edilemez. Kendimizi geliştirmeye bir an olsun ara vermememiz gerekiyor. Artık tek yabancı dil bilmenin bile yeterli gelmediği şu günlerde, kendinizi geliştirebileceğiniz ve ufkunuzu aşabileceğiniz kişisel gelişiminizi hızlandıracak tüyoları araştırırken Youtube’da bu 10 kanalı buldum. Sizlerle de paylaşmak istedim. KİŞİSEL GELİŞİM NEDİR?Youtube kanallarına geçmeden önce son bir paragraf daha açmak istiyorum. İlgilisine veya benim gibi unutmuşlara bir kez daha hatırlatmak için “Kişisel gelişim nedir?” sorusuna yanıt verelim. Kişisel gelişim, bireylerin yeteneklerini, becerilerini, bilgi seviyesini ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik sürekli bir süreçtir. Bu, kendini tanıma, potansiyeli ortaya çıkarma, hedef belirleme ve bu hedeflere ulaşmak için gerekli becerileri ve davranışları geliştirme faaliyetlerini içerir. Kişisel gelişim, hem profesyonel hem de kişisel yaşamda önemli rol oynar. KİŞİSEL GELİŞİMİNİZE YARDIMCI OLACAK 10 YOUTUBE KANAL LİSTESİCrashCourseGirişimcilikten biyolojiye, bilgisayar biliminden dünya tarihine kadar birçok konuda kısa ve eğlenceli eğitici kurslar veren ve 15 milyon 200 bine aboneye sahip Youtube kanalıdır. 1.500’e yakın videosu bulunan kanalda, videolar genelde İngilizcedir. Y CombinatorŞirketlerin iş hayatında önem kazanmasıyla birlikte şirket kurma hakkında gerekli tüm sermaye, hukuk, insan kaynakları ve lojistik gibi hizmetlerin nasıl işlediği aynı zamanda şirket kurma işlemleri hakkında bilmeniz gerekenleri kapsayan içerikleri size sunuyor. 1 milyon 210 bin aboneye sahip kanalda bu konular hakkında 606 video bulunuyor. Talks at GoogleGoogle’ın sunduğu hizmetler arasında belki de en etkili olanlarından birisi olan Talks at Google’da etkili düşünürler, yaratıcılar, yapımcıların çalışmalarını, yaşamlarını anlatan bir platform diyebiliriz. Talks at Google kanalında 2 milyon 230 bin abone bulunuyor. Kanalda yer alan video sayısı ise 5.400’e yaklaştı. SkillshareSosyal medyadan yazılı basına, televizyonlardan çevrimiçi dizi-film izleme platformlarına kadar birçok yerde karşımıza çıkan reklamlarla ilgili öğretilere sahip kanaldır. 532.000 aboneye sahip olan kanalda 623 video bulunuyor. Bu videolarda reklam öğeleri için ayrıntılı bilgiler hazırlanıyor ve sunuluyor. Practical Engineering Çağımızın en önemli mesleklerinden birisi olan mühendislik ile ilgili faydalı bilgiler ve tüyolar sunan bu kanalda pratik mühendislik öne çıkıyor. Kanalda altyapı ve çevremizdeki insan yapımı dünyanın en ince ayrıntısına kadar giriliyor. Kanalın 3 milyon 600 abonesi bulunuyor. Kanalda yer alan video sayısı ise 184’tür. VeritasiumBilim, eğitim ve diğer ilginç konular hakkında videolar hazırlayan bu kanalı, evde yemek yerken ya da yolculuk sırasında çerezlik niyetine kullanabilirsiniz. 14 milyon 600 abonesi olan kanalda 383 video bulunuyor. Bu kanalda yer alan videoların en önemli özelliği ise izleyiciyi sıkmaması ve hızlı bir anlatıma sahip olmasıdır. Kurzgesagt - In a NutshellHemen her içeriğimizde bilim ve teknoloji gelişiyor, değişiyor diyoruz. Bu kanal da tam olarak bu ifadeyi doğrular ve örneklerle açıklar cinsten içerikler üretiyor. Bilim ve içinde yaşadığımız dünya hakkında merak uyandıracak videolar hazırlayan kanalın 21 milyon 700 bin abonesi bulunuyor. Kanalda bulunan video sayısı ise 205. TED-EdÇeşitli konularda yüksek kaliteli animasyonlu eğitim dersleri hazırlayan TED-ed kanalı, oldukça eğlenceli ve akıcı bir anlatıma sahip. 19 milyon 400 bin abonesi olan kanalın 2 bin 100’e yakın videosu bulunuyor. Thomas FrankBu kanal daha üretken olmanıza ve çağımızın hastalığı olan ertelemeyi bırakmanıza yardımcı olacak içerikler üretiliyor. Kanalın 2 milyon 950 bin abonesi bulunuyor. Kanalda 277 video yer alıyor. Kaynak: Haber Merkezi