KBB Meclisi’nde Darıca tartışması

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi'nin nisan ayı ikinci oturumunda, ücretsiz ve indirimli toplu taşıma binişlerinin desteklenmesiyle ilgili maddede konuşan CHP'li Meclis Üyesi Erhan Balıkçı, KBB Başkanı Tahir Büyükakın'a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Balıkçı, Büyükakın'a " Darıca'ya hizmet etmiyorsunuz!" diyerek tepki gösterdi. Balıkçı'nın açıklamalarında, Darıca'da yeterli hizmetin yapılmadığını ve belediyenin eksik kaldığını ifade ettiği görülüyor. Trafik sorununun arttığını ve hizmetlerin gözle görülür bir şekilde eksik olduğunu belirten Balıkçı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım konusundaki performansını eleştirdi. Ayrıca, belediyenin bölgedeki hizmetlerini eleştiren Balıkçı, Başkan Büyükakın'ı bu konuda sert bir dille eleştirdi. Balıkçı KBB’nin Darıca trafiğinin çözüm olması için beş yılda önemli bir adım atmadığını da ileri sürdü. Başkan Büyükakın ise Balıkçı'nın eleştirilerine yanıt vererek, 14 mahallede yapılan hizmetleri vurguladı ve ulaştırma konusundaki eleştirilere cevap verdi. Ayrıca, Büyükakın, ulaştırma konusunda yapılan hizmetlerin siyasi tartışmaların dışında tutulması gerektiğinin altını çizdi. Büyükakın, “ Metroyu ulaştırmaya devrediyorsun övünüyorsun diyorsunuz. Ben İstanbul’daki yapılmamış metroyla övünmüyorum derim. Bence siyasi tartışmaları buranın dışında yapalım zaman kaybetmeyelim” diye konuştu.