Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde hijyen krizi

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan ve her gün yüzlerce hastayı kabul eden Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde hastaların kaldığı odaların tuvalet ve banyosunda yaşanan küf ve kirlilik, hastaların ve hasta yakınlarının tepkisini çekti. Temizlik konusunda hassasiyet gösterilmesi gereken yerlerin başında gelen hastanenin, tuvalet ve banyosuna giden bir vatandaş hastanenin son durumunu görüntüledi ve Türkiye’nin en büyük çevrimiçi platformu şikayetvar.com’da şikayet yazdı. Serkan isimli vatandaşımızın yazdığı şikayet, kısa sürede en çok okunanlar arasına girmeyi başardı. Serkan Bey, şikayetinde şu ifadeleri kullandı: “Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde babamı acil olarak yatırdık. Hijyen eksikliğiyle ilgili derin endişemi ifade etmek için yazıyorum. Karşılaştığım koşullar standartların altındaydı ve hastanenin genel temizliği ve güvenliği hakkında ciddi soru işaretleri yaratıyordu. Özellikle şunu gözlemledim: Temizlenmemiş banyo ve tuvalet, küf içerisindeydi. Bu durumu resmi olarak paylaştım. Bu sorunlar sadece hastaları rahatsız etmekle kalmıyor, aynı zamanda potansiyel sağlık riskleri de oluşturuyor. Hijyen standartlarının yüksek tutulması hem hastaların hem de personelin sağlığı açısından çok önemlidir. Sizden bu endişeleri derhal gidermenizi ve hastane tesislerinde temiz ve güvenli bir ortam sağlamak için önlemler almanızı rica ediyorum. Bu konuya acil ilginizi takdir ediyorum ve yakın gelecekte gelişmeler görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”