EMEKLİ İKRAMİYESİ SORGULAMA EKRANI: SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı Kurban Bayramı 3000 TL ikramiyesi ne zaman yatacak? İkramiye ödemeni buradan sorgula!

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Emeklilere yönelik bayram ikramiyeleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, ödeme tarihlerini merak ediyor. Yüzde 50 artışla beraber ilk bayram ikramiyeleri Ramazan Bayramı'nda hesaplara yatmıştı. Şimdi ise emekli maaşı alanlar, dul ve yetim aylığı alanlar, 65 yaş aylığı gibi ödemelerden faydalananlar, şampiyon sporcular, vazife malullüğü aylığı alanlar, güvenlik korucuları, terörden zarar gören sivil vatandaşlar, muharip gaziler ve şehit yakınları Kurban Bayramı ikramiyelerinin hangi tarihlerde yatacağını öğrenmek istiyor. İşte 2024 Kurban Bayramı için emekli ikramiye ödeme günleri... KİMLER HANGİ TARİHTE İKRAMİYE ALACAK?4C ( Emekli Sandığı) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 10 Haziran 2024 tarihinde yatırılacak. 4B (Bağ-Kur) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri ise 11 Haziran 2024 tarihinde hesaplara geçecek. 4A (SSK) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri ise 12-13-14 Haziran 2024 tarihlerinde ödenecek. Bu tarihlerde hesaplarına ikramiye yatacak olan emekliler, dul ve yetim aylığı alanlar, 65 yaş aylığı alanlar, vazife malulleri, güvenlik korucuları, şehit yakınları ve diğer hak sahipleri ödemelerini alabilecekler. İKRAMİYE ÖDEMELERİNİ SORGULAMA YOLLARIİkramiye ödemelerini sorgulamak için birkaç farklı yöntem bulunuyor. e-Devlet sayfasına girerek arama çubuğuna "Emekliler İçin Bayram İkramiyesi ve Seyyanen Ödeme Sorgulama" yazarak ikramiye ödemelerinizi kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda, ikramiye sorgulama işlemlerini telefonla veya internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemlerle ikramiye ödemelerinin ne zaman yatacağını kolayca öğrenebilirsiniz. SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ BAYRAM İKRAMİYESİ İÇİN ÖNEMLİ DETAYLARBayram ikramiyelerinden faydalanan kesim arasında emekli maaşı alanlar, dul ve yetim aylığı, 65 yaş aylığı, vazife malulleri, güvenlik korucuları, terörden zarar gören sivil vatandaşlar, muharip gaziler ve şehit yakınları bulunmaktadır. Bu hak sahipleri, belirlenen tarihlerde bayram ikramiyelerini alabilecekler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre, bu ödemeler yüzde 50 artışla yapılacak ve 3000 TL olarak hesaplara yatacak.