Aydın Ayaydın

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Genel başkanımızın tercihi ile evine hoş geldin. Aydın Ayaydın sıradan bir aday değil. O bir devlet adamıdır. Değişik tarihlerde milletvekili oldu. Değişik üniversitelerde rektör oldu. Dış İşleri ve çeşitli yatırım bakanlıklarında gurup başkanlığı yaptı. Bizler aday olmuş bir devlet adamını karşılıyoruz. Hoş geldiniz efendim. Muğla sizi çok sevecektir. Çünkü, Sandras suyu vilayetin birçok bölgesine ulaşacaktır. Siz geldi diye organize sanayi de gelecektir. En az üç bin kişi iş bulacaktır. Muğla’da SİT olayı rezaleti yıllardır yerinde sayıyor. (Yerli adayın hatasıdır) Üniversite açılırken günün belediye başkanı (yerlidir) merkeze ne faydası olacak deyince, kurucu rektör Fığlalı, Muğla şehir içine güzel sanatlar akademisi açacaktı. Bunu Bodrum’a kaydıran yerli başkandır. Arsası hala boştur. Oraya bir fakülte açılır. Muğla çarşı içi yollar kazıksiyon oldu. İnşallah hemen düzelip güzelleşecektir. Bu güzellikleri görmeyenlerde olacaktır. Ama örneklerle dolu belge vardır. Vali Recai Güler yerli mi? Sait Bilginer yerli mi idi? Muğlaspor yıllarca isim olarak kaldı. Ama bugün bir doğulu maden şirketinin öncülüğünde kulüp liderliğe doğru gidiyor. Öyle umuyorum ve bekliyorum ki, Denizli de olduğu gibi önemli kurum ve makamlar bir araya gelecektir. Kim bunlar? Vali, Ticaret Odası, Esnaf Odası, Sanayi Odası ve basın bir araya gelerek ev sahibi belediye olarak, Muğla için neler yapılabilir? Bu heyet tren getiremez mi? Balıkçılığı sanayiye ekleyemez mi? Turizmi kış aylarına da dahil edemez mi? Dünyanın her yerinden hastalar geliyor tedavi oluyor hastaneler yetmiyor yenisi yapılamaz mı? 4 vilayete yol veren köşelerimize alt-üst geçit gibi hizmetler hepsi de acil olarak bile yapılacaktır. Hayırlı olacaktır…